Vyšetrovanie kauzy Gorila sa blíži ku koncu

Stovky ľudí protestovali proti Gorilám
Zvuky rapkáčov, sirén, desiatky transparentov a približne 1 000 ľudí po 15:00 zaplnili bratislavské Námestie SNP. Bratislava sa stala miestom prvého verejného protestu obyvateľov Slovenska pre kauzu Gorila. Ľudia s transparentmi volajú najmä po dôslednom vyriešení kauzy a vyvodení zodpovednosti. "Gorily za mreže" či "Dosť bolo goríl" sú najčastejšie zvolania ľudí, ktoré sa ozývajú námestím. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Vyšetrovanie kauzy Gorila je takmer ukončené. Novinárom to v stredu povedal špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, ktorý kauzu dozoruje. Podľa neho sa v prípade čaká ešte na vybavenie niekoľkých dožiadaní zo zahraničia.

„Zatiaľ čo mám vedomosť, tak medzi tými, ktoré už prišli, nič nejakého zásadného nie je,“ povedal Kováčik. Zároveň kritizoval rozruch, ktorý panoval okolo prípadu. „Každý do toho chcel zasahovať, vec, ktorá je živá, by sa nemala takto prepierať,“ zdôraznil. Kováčik zároveň pripomenul svoj sľub poslancom parlamentu, že po právoplatnom ukončení vyšetrovania bude o prípade informovať poslancov aj verejnosť. „Ja si myslím, že tie výsledky tam sú,“ dodal.

Spis Gorila sa na verejnosti objavil v decembri 2011, pričom jeho obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z prostredia finančných skupín. Za autora spisu je považovaný bývalý príslušník SIS Peter H. Celá vec je momentálne v štádiu vyšetrovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikPeter H.