Ak by bolo pre koronavírus treba uzavrieť nejakú obec, polícia by to zabezpečila bežnými silami

Vládny špeciál
Vládny špeciál Airbus A319. Foto: SITA/Martin Medňanský.

Štátne hmotné rezervy sú okamžite pripravené reagovať na pomoc občanom v súvislosti s koronavírusom. Podpredsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv Lucia Gocníková to uviedla vo štvrtok pred zasadnutím Bezpečnostnej rady SR.

Predkladáme na bezpečnostnú radu návrhy v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva a o všetkom vás budeme informovať,“ konštatovala.

Prezident Policajného zboru Milan Lučanský konštatoval, že polícia prijala všetky opatrenia k tomu, aby boli pripravení riešiť prípad možného výskytu koronavírusu. Budú podľa neho postupovať v zmysle pokynov a požiadaviek zdravotníkov. Ak by bolo potrebné uzavrieť nejakú obec, polícia by to podľa neho zabezpečila bežnými silami a prostriedkami.

Budeme sa na to musieť pripraviť a začať to logisticky riešiť. Snažíme sa reagovať pružne, aby sme vedeli túto situáciu zvládnuť,“ uviedol. V prípade zabezpečovania priestoru bude podľa Lučanského polícia súčinná.

Upravili fungovanie veľvyslanectiev

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí František Ružička uviedol, že rezort upravil režim fungovania veľvyslanectiev v krajinách, kde sa vyskytol koronavírus.

Na jednotlivých zastupiteľských úradoch v zahraničí prijímame kroky, upozorňujeme a dávame informácie pre našich pracovníkov aj klientov, ktorí prichádzajú,“ konštatoval.

Ak by bolo podľa neho potrebné použiť vládny špeciál, bude k dispozícii. Ako dodal, takýto krok podporuje aj EÚ tým, že vyčlenila špeciálne prostriedky na prípadný transport občanov Európskej únie z krajín, v ktorých sa objavilo ohnisko nákazy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František RužičkaLucia GocníkováMilan Lučanský
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRPZ Policajný zbor SRSpráva štátnych hmotných rezerv SR