Ďalší prípad koronavírusu v Bratislave, pozitívne testy má učiteľka v materskej škole

Martin Chren
Starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov Martin Chren. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 9. marca 10:35

U jednej z učiteliek v materskej škole Palkovičova v bratislavskej mestskej časti Ružinov testy potvrdili koronavírus. Oznámil to starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

Do konca minulého týždňa sme nemali žiadne informácie o tom, že bola v kontakte s postihnutou osobou. Dva dni po takomto kontakte bola, žiaľ, v práci,“ uviedol Chren.

Škôlka na Palkovičovej bola na základe pokynu Úradu verejného zdravotníctva uzavretá kvôli zvýšenému výskytu vírusových ochorení už aj dnes. Počas konca minulého týždňa sa však choroba mohla šíriť medzi jej zamestnancami a deťmi v škôlke.

Nejde o nový prípad, diagnózu potvrdili už v nedeľu

Ako informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, nejde o nový prípad. Dotyčná učiteľka je jednou z dvoch prípadov, ktoré oznámili v nedeľu.

Ministerstvo však vtedy neuviedlo žiadne podrobnosti. Teraz ich už dodalo. Podľa neho 58-ročná žena sa nakazila od príbuzných v Kitsee.

Druhým prípadom je 47-ročná žena s pozitívnou cestovateľskou anamnézou.

Naďalej platí, že na Slovensku je potvrdených päť prípadov v súvislosti s ochorením COVID-19 (koronavírus). Žiadny nový prípad doteraz Národné referenčné centrum nepotvrdilo,“ uzavrela Eliášová.

V budove sídlia aj jasle, sú však oddelené

V rovnakej budove na Palkovičovej ulici sídlia aj detské jasle, tie sú však stavebne oddelené. Podľa informácií od riaditeliek nemalo dôjsť ku vzájomnému kontaktu medzi zamestnancami a deťmi v škôlke a v jasliach.

„Nič však nesmieme nechať na náhodu. Preto žiadame aj rodičov detí z tejto škôlky a jaslí, aby sledovali zdravotný stav svojich detí, zostali s nimi doma a riadili sa pokynmi ministerstva zdravotníctva a hlavného hygienika,“ dodal starosta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Chren
Firmy a inštitúcie Miestne zastupiteľstvo Ružinov