Exminister Čislák bude šéfovať inštitútu molekulárnej medicíny, ministerstvo obsadilo aj ďalšie pozície

Viliam Čislák
Exminister zdravotníctva Viliam Čislák | Foto: SITA / Marko Erd

Ministerstvo zdravotníctva ukončilo tri výberové konania, informovalo o tom na svojej webovej stránke. Nových šéfov bude mať Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny v Košiciach a Záchranná služba Košice, Fakultná nemocnica Trnava bude mať nového medicínskeho riaditeľa.

Jediný uchádzač

Výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa – štatutárneho orgánu štátnej príspevkovej organizácie Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny v Košiciach, ktoré vyhlásilo ministerstvo zdravotníctva, vyhral ako jediný uchádzač Viliam Čislák. Čislák splnil predpoklady a požiadavky zriaďovateľa. Záverečné hodnotenie výberového konania bolo 23. septembra 2019.

Výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa – štatutárneho orgánu štátnej príspevkovej organizácie Záchranná služba Košice, ktoré vyhlásilo ministerstvo zdravotníctva, vyhral Miroslav Boháč.

Výberového konania sa zúčastnili traja uchádzači, ktorí sa v stanovenom termíne prihlásili do výberového konania a zároveň splnili predpoklady a požiadavky zriaďovateľa. Záverečné hodnotenie výberového konania sa uskutočnilo 23. septembra 2019.

Zhodnotili výsledky uchádzačov

Výberové konanie na obsadenie miesta člena štatutárneho orgánu – medicínskeho riaditeľa v štátnej príspevkovej organizácii Fakultná nemocnica Trnava, ktoré vyhlásilo ministerstvo zdravotníctva, vyhral Viliam Vadrna.

Výberového konania sa zúčastnili dvaja uchádzači, ktorí sa v stanovenom termíne do predmetného výberového konania prihlásili a zároveň splnili predpoklady a požiadavky zriaďovateľa. Záverečné hodnotenie výberového konania sa uskutočnilo 24. septembra 2019.

V rámci výberových konaní výberová komisia zhodnotila výsledky uchádzačov, písomne overila odborné znalosti a posúdila ich projekty stratégie rozvoja organizácie. Minimálny počet bodov, ktoré museli uchádzači dosiahnuť, bol 135. Viliam Čislák dosiahol konečný výsledok 205 bodov, Miroslav Boháč získal 212 bodov a Viliam Vadrna dosiahol konečný výsledok 202 bodov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav BoháčViliam ČislákViliam Vadrna
Firmy a inštitúcie FN TT Fakultná nemocnica TrnavaInštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny KošiceMZ Ministerstvo zdravotníctva SRZáchranná služba Košice