Falck sa v tendroch bude uchádzať o dve tretiny všetkých záchraniek

Falck záchranné vozidlá
Foto: SITA

Spoločnosť Falck Záchranná sa prihlási do súťaže o prevádzkovanie záchraniek. Ako uviedla hovorkyňa spoločnosti Katarína Načiniaková, zabojuje o dve tretiny všetkých staníc.

V nadchádzajúcom tendri tak bude súťažiť o 207 záchrankových staníc na obdobie šiestich rokov. Okrem súčasnej siete 107 staníc sa tak bude uchádzať o ďalších 100 staníc ZZS.

„Zaujímame sa o takmer všetky regióny v rámci Slovenska, s výnimkou mesta Bratislava a Košice a ich blízkeho okolia,“ povedal generálny riaditeľ Falck pre Strednú a Východnú Európu Ivo Krpelan.

Podľa Krpelana ide spoločnosť do výberového konania maximálne pripravená.

„Falck je do tendrov 100% pripravený. Ale nie len je to len o tendroch. Naša stratégia a plány sú nastavené tak, aby sme aj po tendrovacom období pokračovali v neustálom rozvoji vzdelávania našich zamestnancov, zvyšovaní kvality poskytovania záchrannej zdravotnej služby a v rozvoji inovácií,“ uzavrel riaditeľ spoločnosti.

Falck

Nadnárodná skupina Falck so sídlom v dánskej Kodani vznikla v roku 1906. Je najväčším prevádzkovateľom záchranných zdravotných, hasičských a tréningových služieb na svete. Falck pôsobí v 30 krajinách a zamestnáva takmer 38 tisíc ľudí.

Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2005. Poskytuje záchrannú a dopravnú zdravotnú službu, zdravotnú starostlivosť vrátane rehabilitácií, pracovnú zdravotnú službu, priemyselnú požiarnu ochranu pre podniky, kurzy prvej pomoci a BOZP. Od roku 2011 má aj svoju neziskovú organizáciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivo KrpelanKatarína Načiniaková
Firmy a inštitúcie Falck ZáchrannáZZS Záchranná zdravotná služba