Komora lekárov považuje rozpočet pre zdravotníctvo za výsmech politikov, v boji za viac peňazí stoja za ministrom

lekár
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Slovenská lekárska komora (SLK) je presvedčená, že návrh rozpočtu na rok 2022 je v kapitole zdravotníctvo nedostatočný a nereflektuje základné problémy a potreby slovenského zdravotníctva.

V prípade, že by bol prijatý v predloženej podobe, je výsmechom všetkých vyhlásení politikov o význame a obetavosti lekárov a ostatných zdravotníkov pre pacientov, zvlášť v období pretrvávajúcej pandémie. Uviedli to zástupcovia SLK v tlačovej správe.

Chýbajúce financie v systéme, ako aj zníženie platieb za poistencov štátu, budú viesť podľa SLK k jedinému. Komora očakáva ďalší odchod lekárov a sestier, ktorých je už teraz nedostatok, do zahraničia. Zároveň sa obávajú rovnako odchodu študentov medicíny, ako aj poklesu záujmu mladých ľudí o štúdium zdravotníckych odborov. „Nasledovalo by aj ďalšie zníženie kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre našich občanov,” uvádzajú vo vyhlásení.

Komora preto žiada, aby si vláda a parlament uvedomili svoju zodpovednosť a predložený rozpočet v kapitole zdravotníctvo v tejto podobe neschválili. „Slovenská lekárska komora, ako jediná profesijná organizácia lekárov na Slovensku, preto plne podporuje ministra zdravotníctva SR v boji za navýšenie prostriedkov pre zdravotníctvo v rozpočte na budúci rok,” dodali na záver.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie SLK Slovenská lekárska komora