Koronavírus: Na Slovensku pribudli desiatky infikovaných a počet hospitalizovaných sa zvýšil

Medical healthcare holding COVID 19 , Coronavirus swab collection kit, wearing PPE protective suit mask gloves, test tube for taking OP NP patient specimen sample,PCR DNA testing protocol process
Laboratóriá vykonali na Slovensku 10 540 PCR testov. Foto: ilustračné, Gettyimages
  • aktualizované 24. júla, 10:40

Za piatok 23. júla pribudlo na Slovensku 43 nakazených koronavírusom. Laboratóriá ukončili 10 540 PCR vyšetrení. Počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň stúpol o dvoch pacientov na 80.

Viac o téme: Koronavírus

Nepribudla žiadna obeť ochorenia COVID-19. V piatok 23. júla dostalo prvú dávku vakcíny 3 491 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Najviac nákaz pribudlo v Košickom kraji

Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke informovalo, že do štatistík pribudli aj štyria pozitívne testovaní antigénovými testami, v piatok ich vykonali 7 263. Z laboratórnych PCR vyšetrení bolo najviac prípadov nákazy v Košickom kraji, kde potvrdili deväť infikovaných.

V Prešovskom kraji pribudlo osem nakazených, v Banskobystrickom kraji evidujú sedem a v Bratislavskom šesť nový prípadov. Žilinský kraj má štyri nové prípady, Nitriansky, Trenčiansky a Trnavský majú zhodne po tri.

Viacerí pacienti potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny stúpol na 2 233 282, za predchádzajúci deň totiž pribudlo 3 491 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny dostalo 1 915 535 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 7 662 ľudí.

V nemocniciach je hospitalizovaných 80 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 44 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sú štyria pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje šesť osôb. Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 je 12 534 a celkový počet úmrtí „s COVIDom“ je 2 457.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informácií