Koronavírus: Na Slovensku pribudli dva nové prípady, v nedeľu otestovali iba 645 ľudí

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, SITA/AP.
  • aktualizované 25. mája 9:55

Za posledný deň (nedeľa) na Slovensku pribudli iba dva prípady nového koronavírusu, celkový počet infikovaných od začiatku pandémie sa tak už vyšplhal na 1512. Ako informuje ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti Facebook, oba nové prípady sú z karanténnych centier.

Viac o téme: Koronavírus

V nedeľu otestovali iba 645 ľudí a počet testov na Slovensku tak presiahol 159-tisíc. Počet vyliečených pacientov sa zvýšil o 6 na 1307. Na Slovensku tak zostáva 176 aktívnych prípadov. Dobrou správou je, že opäť nebolo nahlásené ani jedno úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19, evidujeme ich tak stále 28.

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo iba 16 pozitívnych testov (nedeľa – 2, sobota – 5, piatok – 1, štvrtok – 1, streda – 6, utorok – 1, pondelok – 0). Sedemdňový kĺzavý medián je už siedmy deň za sebou na jednotke.

V súvislosti s koronavírusom je na Slovensku hospitalizovaných 53 ľudí. Z nich u 9 bolo ochorenie Covid-19 potvrdené a jeden sa nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti. Na pľúcnu ventiláciu nie je pripojený ani jeden pacient.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom