Košická univerzitná nemocnica dokončila rekonštrukciu neurochirurgie

UNLP Košice Neurochirurgia
Foto: UNLP Košice

Neurochirurgická klinika Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice prešla rozsiahlou rekonštrukciou. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.

Rekonštrukciou prešli samostatné bezbariérové sprchy pre imobilných pacientov, zariadenia na osobnú hygienu pre pacientov aj personál, nadštandardné izby, vyšetrovňa, denná miestnosť sestier vrátane dodávky a montáže kuchynskej linky či zasadacia miestnosť.

UNLP Košice Neurochirurgia
Foto: UNLP Košice

V rámci stavebných a inštalačných prác nemocnica spravila nové rozvody elektroinštalácie vrátane nových svietidiel a vypínačov. Na všetkých izbách vymenila umývadlá a batérie, doplnila PVC obklady a keramické dlažby.

Nové sú aj podhľady a vstupné dvere na pacientskych izbách. Doplnené boli tiež ochranné madlá a zvodidlá na stenách. Celé pracovisko je vymaľované a to vrátane obnovy náterov zárubní a vykurovacích telies.

Vďaka tejto rekonštrukcii získal personál kliniky lepšie pracovné podmienky a pacienti príjemnejšie prostredie pri svojej liečbe,“ uviedol prednosta kliniky Miroslav Gajdoš.

UNLP Košice Neurochirurgia
Foto: UNLP Košice

Neurochirurgická klinika začala svoju samostatnú  činnosť v roku 1982 na Triede SNP 1. Ako jediné neurochirurgické pracovisko v Košickom a Prešovskom kraji poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre vyše 1,5 milióna obyvateľov a ponúka široké spektrum operačných výkonov.

V minulom roku vykonala 2419 operácií, z toho prevládajú výkony operačných patológií mozgu a lebky či operácií chrbtice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Gajdoš
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice