Košický kraj pokračuje v očkovaní proti COVID-19 aj po Vianociach, po regióne jazdí aj očkovací autobus

COVID 19: Očkovanie ľudí bez domova v Oáze
Foto: ilustračné, SITA/Marek Lukáč

Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 aj po Vianociach. Počas posledného týždňa v tomto roku sú v prevádzke všetky tri krajské veľkokapacitné očkovacie centrá.

Župa v nich očkuje všetkými troma dávkami vakcín, v prípade prvej dávky vakcíny si záujemcovia môžu vybrať z očkovacej látky od spoločností Pfizer/BioNTech, Moderna a Johsnon&Johnson.

Zaočkovať sa je možné aj bez predchádzajúcej registrácie. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Očkovací autobus začal v Gelnici

V pondelok 27. decembra bolo otvorené veľkokapacitné očkovacie centrum na Ostrovského ulici v Košiciach. Do 15:30 sa bolo možné zaočkovať dvojdávkovou vakcínou Pfizer. Záujemcovia o jednodávkovú vakcínu Janssen mohli prísť do očkovacieho centra od 15:30 do 16:30.

Toto očkovacie centrum bude otvorené aj v utorok 28. decembra, zdravotníci budú počas celého dňa očkovať vakcínou Pfizer.

V utorok 28. decembra budú otvorené aj veľkokapacitné očkovacie centrá v Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi. Na Zemplíne sa v priestoroch Gymnázia Pavla Horova bude očkovať vakcínou Pfizer, na Spiši budú zdravotníci podávať očkovaciu látku Moderna.

Po kraji medzi sviatkami jazdí aj očkovací autobus. V pondelok 27. decembra bol pri základnej škole v Gelnici, v utorok bude pred Domom kultúry v Sobranciach, v stredu pri Kultúrnom dome v Sečovciach a vo štvrtok pri multifunkčnom ihrisku pod okruhliskom v Krompachoch.

Do terénu vyrazí výjazdová služba

Z dôvodu nízkych teplôt prebieha očkovanie v interiéroch zariadení. Od utorka do štvrtka bude v teréne aj krajská výjazdová očkovacia služba.

Otvorené sú stále očkovacie kóje v Košiciach, a to v OC Galéria, v Tescu na Trolejbusovej ulici, v Auparku aj v Spišskej Novej Vsi v OC Madaras.

Zdravotníci budú očkovať aj na mestskom úrade v Strážskom, v Jaklovciach, v Margecanoch, v košickej väznici a navštívia aj imobilných obyvateľov.

Podali vyše tristotisíc dávok

Po Novom roku, v pondelok 3. januára bude opäť otvorené veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach, zdravotníci budú očkovať všetkými aktuálne dostupnými vakcínami.

Košický samosprávny kraj doposiaľ podal 337-tisíc dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19, z toho takmer 76-tisíc prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)