Košický kraj začal s očkovaním na Luníku IX, vakcínu od Pfizeru dostali desiatky ľudí (foto)

Očkovanie, Koronavírus, Luník IX
Zaočkovanosť ľudí z marginalizovaných komunít je v súčasnosti výrazne nižšia oproti ostatným skupinám obyvateľov. Foto: www.facebook.com

Košický samosprávny kraj (KSK) v pondelok 19. júla otvoril jednodňové očkovacie centrum na najväčšom rómskom sídlisku na Slovensku, na Luníku IX v Košiciach.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Vakcíny od výrobcu Pfizer/BioNTech podávali zdravotníci v priestoroch miestneho úradu. Informovala tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Vakcíny bude podávať každý týždeň

„Zaočkovanosť ľudí z marginalizovaných komunít je v súčasnosti výrazne nižšia oproti ostatným skupinám obyvateľov, preto sme sa rozhodli zriadiť simulované jednodňové očkovacie centrum aj na Luníku IX v Košiciach. Výjazdová očkovacia jednotka Košického samosprávneho kraja tu bude podávať vakcíny každý týždeň. Bol by som rád, ak by sa v priebehu niekoľkých mesiacov zaočkovanosť na tomto sídlisku zvýšila. Verím, že obyvatelia Luníka IX, ktorí sa dnes prišli zaočkovať, budú pozitívnym príkladom aj pre ostatných a aj vďaka nim sa v našom kraji podarí dosiahnuť kolektívnu imunitu,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Prvým, kto sa v jednodňovom očkovacom centre Košického samosprávneho kraja dal zaočkovať, bol starosta mestskej časti Luník IX Marcel Šaňa.

Starosta chcel ísť príkladom

„Chcel som ísť príkladom pre ostatných, preto som sa dal zaočkovať ako prvý. Na dnešné očkovanie sa prihlásilo 120 ľudí, no pevne dúfam, že postupne sa prihlásia ďalší, aby sme skôr či neskôr dosiahli kolektívnu imunitu. Iba tak vieme chrániť naše zdravie aj zdravie ostatných. Som vďačný Košickému samosprávnemu kraju, že nám na to vytvoril podmienky,“ uviedol Šaňa.

Najbližšie bude jednodňové očkovacie centrum otvorené na Luníku IX v utorok 27. júla, keď bude župa na základe požiadavky mestskej časti očkovať jednodávkovou vakcínou Janssen od výrobcu Johnson&Johnson.

Očkovanie, koronavírus, Luník IX.
Očkovanie, koronavírus, Luník IX.
Na pondelkové očkovanie sa prihlásilo 120 ľudí. Foto: www.facebook.com
Luník IX
Najbližšie bude jednodňové očkovacie centrum otvorené na Luníku IX v utorok 27. júla. Foto: www.facebook.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rastislav Trnka
Firmy a inštitúcie BioNTechKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)Pfizer