Krištáľovým krídlom ocenili aj lekárov Ivana Vuleva a Roberta Hatalu

Ivan Vulev
MUDr. Ivan Vulev, riaditeľ Centra intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE). Foto: vZdravotnictve.sk

Ocenenie Krištáľové krídlo v nedeľu dostali okrem iných aj lekári zachraňujúci životy a navracajúci zdravie.

Mimoriadne ocenenie si prevzal Ivan Vulev, priekopník intervenčnej rádiológie na Slovensku. Ako uvádzajú organizátori ceny, vykonal viac ako 10-tisíc operačných výkonov.

Spolu so svojím tímom vybudoval Centrum intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby, ktoré sa zameriava na najmodernejšiu miniinvazívnu liečbu najsmrteľnejších ochorení.

Nemocnica CINRE je najväčším pracoviskom na Slovensku. Za krátky čas sa stala medzinárodným centrom excelentnosti v miniinvazívnej liečbe a školili sa v nej už špecialisti z 15 krajín.

Krištáľové krídlo v kategórii Medicína získal Robert Hatala, prednosta Kliniky kardiológie a angiológie LF SZU a primár Oddelenia arytmií a kardiostimulácie Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.

Hatala pred 25 rokmi založil prvé špecializované pracovisko na Slovensku a jedno z prvých v strednej Európe. Na rozdiel od väčšiny iných problémov v kardiológii, ktoré sú len liečiteľné, mnohé arytmie sú vyliečiteľné. Profesor Hatala s kolektívom prinavrátil viac ako 6 000 pacientom odstránením arytmie kompletné zdravie.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ivan VulevRobert Hatala
    Firmy a inštitúcie CINRENÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb