Materská škola v Bratislave je v karanténe, dve deti boli pozitívne testované na Covid-19

škôlka, materská škola
Foto: ilustračné, Getty Images

Koronavírus sa do hlavného mesta opäť vrátil. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave na Facebooku informoval o dvoch nakazených deťoch z predškolského zariadenia na Gajovej 21 v Bratislave.

V rámci realizovaných protiepidemických opatrení bolo v tomto predškolskom zariadení nariadené prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu s účinnosťou od 2. júla, ohnisková dezinfekcia, poučenie žiakov, pedagogického i ostatného personálu – aby si sledovali svoj zdravotný stav a v prípade zhoršenia či nástupu klinických príznakov kontaktovali telefonicky svojho ošetrujúceho lekára alebo zdravotnú záchrannú službu,“ uviedol RÚVZ Bratislava.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zamestnanci podstúpia test na koronavírus

Zamestnanci zariadenia majú zároveň nariadené absolvovať testovanie na Covid-19, ktoré prebehne v piatok 3. júla. Súčasne sú spolu so žiakmi umiestnení do domácej karantény.

Sedem nových prípadov v Bratislave

Informácia sa objavila po tom, ako RÚVZ BA na začiatku mesiaca oznámil sedem nových prípadov v Bratislavskom kraji. Dva z nich sú z okresu Bratislava I. a ďalšie boli importované z Ukrajiny, Srbska a Maďarska. Všetky infikované osoby sú v domácej izolácii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RÚVZ Bratislava