Najnižšiu chorobnosť na Covid-19 v rámci Slovenska má Banskobystrický kraj

Test, Covid 19
Foto: ilustračné, Laurent Gillieron/Keystone via AP.

V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) aktuálne evidujú zdravotníci 98 prípadov ochorení na Covid-19, čo dlhodobo predstavuje najnižšiu chorobnosť na toto ochorenie v rámci Slovenska.

Ako agentúru SITA informovala vedúca odboru epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Banská Bystrica Mária Avdičová, za posledný týždeň pribudli len dva nové prípady, jeden v Revúckom okrese a druhý v okrese Žiar nad Hronom.

Viac o téme: Koronavírus

„U občana z okresu Revúca ide o importovaný prípad z Českej republiky súvisiaci s výskytom ochorenia Covid -19 v Ostrave. Druhý prípad je z okresu Žiar nad Hronom, kde sa jedná o import z Ukrajiny. Obaja chorí sú v domácej karanténe,“ konkretizovala vedúca s tým, že v ostatných okresoch kraja nedošlo k žiadnej zmene.

V okresoch v spádovej oblasti RÚVZ Banská Bystrica, teda v okresoch Banská Bystrica a Brezno tiež nepribudol žiadny prípad chorého na Covid-19, pričom sa uzdravili štyri osoby. Podľa Avdičovej napriek pozitívnym správam odborníci banskobystrického RÚVZ naďalej udržiavajú vysokú epidemiologickú bdelosť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom