Národný onkologický ústav otvoril zmodernizované Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny

Národný onkologický ustav
Národný onkologický ústav otvoril zmodernizované Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Bratislava, 2. október 2020 Foto: www.facebook.com

Národný onkologický ústav (NOÚ) otvoril zmodernizované Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. V tlačovej správe o tom informovala špecialistka pre styk s verejnosťou NOÚ Patrícia Kubicová.

Ako uviedla, rozsiahla rekonštrukcia oddelenia zohľadnila bezpečnosť a zvýšila komfort pacientov aj zdravotníckeho personálu. Pre pacientov je k dispozícii celkovo 19 lôžok, deväť z nich je otvorených a ostatné majú podobu takzvaných izolačných boxov.

Na zmodernizovanom oddelení sú taktiež polohovateľné postele s antidekubitárnymi matracmi či multifunkčné osvetľovacie a monitorovacie rampy s prívodmi medicinálnych plynov.

„V našom ústave sa nám podarilo zmodernizovať už takmer všetky lôžkové oddelenia. Som nesmierne rád, že k nim pribudlo aj pracovisko, ktoré poskytuje zdravotnú starostlivosť pri komplikovaných akútnych stavoch u onkologických pacientov a po náročných operáciách monitoruje životne dôležité funkcie aj vďaka najmodernejšej monitorovacej technike,“ uviedol generálny riaditeľ Národného onkologického ústavu Tomáš Alscher.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Alscher
Firmy a inštitúcie NOÚ Národný onkologický ústav