Nemocnica Krompachy začala s rekonštrukciou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

Nemocnica Krompachy
Foto: AGEL SK

Nemocnica Krompachy začala s modernizáciou svojho Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za viac ako 3,7 milióna eur.

Rekonštrukcia bude financovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, z Integrovaného regionálneho operačného programu a desiatimi percentami z vlastných zdrojov nemocnice. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

Cieľom projektu je modernizácia gynekologicko-pôrodníckeho pracoviska, zníženie času hospitalizácie na akútnych lôžkach a zvýšenie obložnosti lôžok.

Vzniknú nové pôrodné aj operačné sály

Modernizáciou Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sa rozšíri kapacita oddelenia na 34 lôžok, pribudnú izby s vysokým štandardom aj s možnosťou individuálneho prístupu k pacientkam, vzniknú nové pôrodné a operačné sály,“ uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Kraus.

Ako ďalej dodal, súčasťou príspevku z eurofondov je aj doplnenie prístrojovej techniky v nemocnici, konkrétne výmena CT prístroja za prístroj s vyšším štandardom, výmena RTG prístroja za plne digitalizovaný a pribudnú operačné stoly a lampy pre Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie.

Z náhradných priestorov vznikne neskôr ODCH

Plánovaná modernizácia oddelenia vzhľadom na svoj rozsah nebude možná počas prevádzky oddelenia, preto sa nemocnica rozhodla celé oddelenie presťahovať do náhradných priestorov. Aj tieto však museli prejsť kompletnou rekonštrukciou tak, aby plne vyhovovali potrebám.

Náhradné priestory, v ktorých je Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie dočasne umiestnené, odovzdali vo štvrtok do užívania.

Rekonštrukciu v objeme 800-tisíc eur financovala spoločnosť AGEL SK. „Náhradné priestory sme rekonštruovali od novembra 2019 a rekonštrukcia zahŕňala kompletne novú elektroinštaláciu, elektrickú a požiarnu signalizáciu,“ uviedol Kraus.

Po skončení modernizácie Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia plánuje nemocnica do budúcnosti využiť náhradné priestory, ktoré teraz slúžia gynekológii, pre oddelenie dlhodobo chorých.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Kraus
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Krompachy