Nemocnica v Humennom zaznamenala vyššiu pôrodnosť, na svet priviedla stovky detí

bábatko, dieťa, novorodenec
Foto: ilustračné, Getty Images

V minulom roku sa v humenskej nemocnici Svet zdravia narodilo celkovo 622 detí. Ako informoval primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia nemocnice Ladislav Hamadej, oproti roku 2018 stúpla pôrodnosť o približne 50 detí.

Prvým dieťaťom tohto roka, narodeným v humenskej nemocnici, sa stala malá Tamara zo Svidníka, ktorá prišla na svet necelú hodinu popoludní na Nový rok. Na prvého Humenčana si ale museli počkať až do 7. januára.

V tento deň, krátko pred 14-tou hodinou, sa narodil malý Keanu, ktorého doma čakajú dve staršie sestry. Tretie dieťa mamy Anny Márie sa narodilo s mierami 4030 gramov a 53 centimetrov.

V piatok 10. januára navštívil v humenskej nemocnici prvého Humenčana v tomto roku aj primátor mesta Miloš Meričko. „Primátor mesta v rámci návštevy mamičke zagratuloval k dieťatku a poprial obom veľa zdravia. Zároveň odovzdal mamke plyšového medveďa, darčekový kôš a finančnú hotovosť na prilepšenie počas prvých dní s bábätkom,“ uviedla Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav HamadejMiloš Meričko
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia Humenné