Nemocnica vo Svidníku pripravila pre pacientov s koronavírusom šesťdesiat lôžok

Nemocnica
Foto: ilustračné, Getty Images

Mobilné testovanie pacientov na koronavírus sa vykonáva aj pred svidníckou nemocnicou, ktorá v takzvanej červenej zóne vytvorila vo svojich priestoroch aj 60 lôžok pre pacientov s potvrdeným ochorením Covid-19.

Ako agentúru SITA informovala komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková, nemocnica v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) vo Svidníku od začiatku apríla zriadila mobilné odberové miesto.

Viac o téme: Koronavírus

Zdravotníci tam robia výtery z hrdla a nosa indikovaným pacientom, ktorých na otestovanie určí RÚVZ. Testovanie sa koná každý pracovný deň. Doposiaľ bolo otestovaných 46 pacientov, u nikoho z nich sa ochorenie nepotvrdilo. „Zatiaľ sme zaznamenali 36 negatívnych výsledkov testov,“ spresnila Fedáková s tým, že na zvyšné výsledky čakajú.

Zároveň dodala, že „Covid oddelenie“ svidníckej nemocnice sa nachádza na štvrtom poschodí hlavného lôžkového pavilónu, pacienti majú vstup výlučne cez komunikačné priestory koronavírus ambulancie.

„Nemocnica vyčlenila v prvej fáze na tento účel 60 lôžok. Personál tohto oddelenia používa predpísané ochranné osobné pracovné prostriedky. Takzvané červené oddelenie bude prevádzkované v sprísnenom režime aj čo sa týka zásobovania, dovozu stravy pre pacientov, či vývozu infekčného odpadu,“ uviedla Fedáková.

S hospitalizáciou pacientov rátajú v svidníckej nemocnici vtedy, keď sa naplnia kapacity špecializovaných pracovísk infektológie, kde sú pacienti v prípade potreby transportovaní. Pacienti s ľahkým priebehom ochorenia ostávajú v domácom liečení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Fedáková
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia Svidník