Objednávkový formulár na testovanie je opäť dostupný, z prevádzky ho vyradil masívny záujem ľudí

Testovanie
Online objednávkový systém vypadol v dôsledku preťaženia. Foto: archívne, www.facebook.com

Objednávkový formulár na testovanie je od 13:00 opäť sprístupnený verejnosti. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Beňadiková s tým, že všetky technické zložky od nedeľňajšieho večera pracovali na opätovnom spustení formuláru.

Viac o téme: Koronavírus

„Počas tlačovej konferencie, kedy bola informácia o skríningovom testovaní prostredníctvom mobilných odberových miest oznámená, zaregistrovalo Národné centrum zdravotníckych informácií v priebehu 15 minút takmer pol milióna požiadaviek na testovanie antigénovými aj PCR testami, čo je niekoľkonásobné prevýšenie dennej kapacity, na ktorú je objednávkový systém Moje ezdravie v štandardnom režime nastavený,“ uviedla Beňadiková.

NCZI preto z dôvodu technického riešenia situácie dočasne zamedzilo prístup verejnosti k týmto formulárom. Hovorkyňa NCZI doplnila, že antigénové mobilné odberové miesta fungujú ďalej bez problémov, rovnako aj objednávanie vybraných skupín na očkovanie. Objednávanie sa verejnosti na antigénové testovanie je od 24. decembra 2020 stále v pilotnej verzii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Beňadiková
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií