Ohnisko koronavírusu na Myjave sa rozrástlo, v meste platia nové zákazy a opatrenia

Koronavírus
Foto: SITA (AP Photo/Vincent Thian)

Na Kopaniciach pribudli po včerajšom testovaní ďalší nakazení. Koronavírus sa v okolí Myjavy rozšíril po veľkej rodinnej oslave narodenín v Poriadí, ktorej sa zúčastnilo 60 ľudí.

Podľa hlavnej hygieničky a riaditeľky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne Ľudmily Bučkovej potvrdili v okrese Myjava 27 pozitívnych prípadov, z ktorých 21 súvisí priamo s oslavou a zvyšných 6 predstavujú kontakty nakazených.

Test na Covid-19 nariadili 150 ľuďom

V dôsledku šírenia nového koronavírusu v meste Myjava zasadal krízový štáb. Z jeho rozhodnutí vyplynul zákaz hromadných, kultúrnych a iných celospoločenských akcií vrátane jarmokov, ktorý by sa mal predĺžiť na ďalší týždeň, spresnila Ľudmila Bučková.

Doplnila, že v súvislosti s epidémiou v okrese nariadili laboratórne vyšetrenie na Covid-19 asi 150 ľuďom, z ktorých niektorí ešte test neabsolvovali. Všetky výsledky teda nie sú známe.

Zatvorené bude aj kúpalisko a letné kino

Ako mesto Myjava informuje na svojej oficiálnej stránke a Facebooku, zatvorené bude aj kúpalisko či letné kino. Primátor Peter Halabrín tiež nariadili zrušiť všetky kurzy, výlety, exkurzie, či výmenné pobyty pripravované na toto obdobie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Reštauráciám, pohostinstvám a barom vedenie mesta odporúča skrátiť prevádzkové hodiny do 21.00, a tiež obmedziť konanie osláv či posedení.

Súčasťou protiepidemických opatrení je aj zvýšená dezinfekcia verejných priestorov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudmila BučkováPeter Halabrín
Firmy a inštitúcie RÚVZ Trenčín