Počty prípadov koronavírusu v Taliansku a Španielsku sa stabilizujú, ale ešte nenastal čas uvoľňovať opatrenia

Abramo Pozzaglio
Zdravotná sestra Abramo Pozzagliová sa oblieka do ochranného obleku na jednom z oddelení v nemocnici v Brescii.

Počty prípadov nového koronavírusu v ťažko zasiahnutých krajinách ako Taliansko a Španielsko sa podľa šéfa krízového tímu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Michaela Ryana „potenciálne stabilizujú“, ako však tvrdí, nie je čas uvoľňovať prísne opatrenia určené na obmedzenie a sledovanie jeho šírenia. „Teraz musíme vírus potlačiť a to sa nestane samé od seba,“ povedal novinárom na pravidelnej tlačovej konferencii.

Viac o téme: Koronavírus

Ryan uviedol, že by „sme mali začať vidieť stabilizáciu“ v dôsledku karantény a prísnych opatrení v Taliansku, Španielsku a na iných miestach v posledných dvoch týždňoch.

Počítanie prípadov v epidémii podľa neho odráža realitu prenosu z najmenej dvoch predchádzajúcich týždňov. „Prípady, ktoré vidíte dnes, sú takmer historické, rovnako ako sa hovorí, že keď sa pozeráme na galaxie ďalekohľadom, vidíme svetlo spred miliardy rokov. Vidíme realitu, ktorá existovala predtým,“ dodal.

Na celom svete potvrdili nákazu koronavírusom u viac ako 755-tisíc osôb, na ochorenie COVID-19 zomrelo už vyše 36-tisíc ľudí. Informácie pochádzajú z agentúry SITA a webstránky coronavirus.jhu.edu/map.html.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WTO Svetová obchodná organizácia