Prešovská župa zabezpečí zdravotníkom karanténne ubytovanie, opäť sa využijú internáty

Karanténa
Foto: ilustračné, Getty Images

Od začiatku tohto týždňa je Prešovský samosprávny kraj (PSK) pripravený poskytnúť ubytovanie pre zdravotníkov, záchranárov či príslušníkov armády.

Viac o téme: Koronavírus

Aktuálne čakajú na pomoc okresných úradov s určením internátov za subjekty hospodárskej mobilizácie. Konštatoval to Krízový štáb PSK, ktorý dnes zasadal na Úrade PSK.

Ubytovanie poskytnú internáty

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, pre karanténne ubytovanie kraj vytypoval internát SOŠ ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščíka v Bardejove a ubytovňu SOŠ technickej na Kukučínovej ulici v Poprade.

V prípade požiadavky budú vyčlenené kapacity aj v ubytovni SOŠ drevárskej vo Vranove nad Topľou a na internáte SOŠ polytechnickej a služieb vo Svidníku.

Centrá budú slúžiť pre ľudí v prvej línii – lekárov, zdravotné sestry, príslušníkov Integrovaného záchranného systému alebo príslušníkov armády, ktorí prišli do kontaktu s pozitívne testovanými pacientmi a nechcú ohroziť svojich príbuzných.

Centrá chcú mať v každom okrese

Podľa predsedu PSK Milana Majerského je zámerom krajskej samosprávy vytvoriť takéto centrá v každom okrese, v ktorom pôsobí nemocnica a kde kraj vie ponúknuť vlastné kapacity a internáty vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

„V tomto smere potrebujeme pomoc štátnej správy – okresných úradov, ktoré musia určiť naše internátne zariadenia za subjekty hospodárskej mobilizácie, takže veríme, že proces prebehne bez problémov a hlavne rýchlo, aby sme mohli ubytovanie poskytnúť bez zbytočných prieťahov,“ informoval Majerský.

Ako dodal, zo strany krajskej samosprávy boli urobené všetky potrebné procesné úkony smerom k ministerstvu vnútra i rezortu zdravotníctva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daša JeleňováMilan Majerský
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SRPSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)