Riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií Peter Blaškovitš skončil vo funkcii

Peter Blaškovitš
Peter Blaškovitš. Foto: SITA/Branislav Bibel

Podľa informácií Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) odchádza Peter Blaškovitš z funkcie generálneho riaditeľa inštitúcie. Urobil tak na vlastnú žiadosť.

„Počas jeho štyroch rokov pôsobenia v NCZI sa z tejto inštitúcie stal líder v zavádzaní elektronického zdravotníctva v európskom priestore,“ informuje NCZI na svojej stránke. NCZI zároveň zohralo dôležitú úlohu pri zvyšovaní informovanosti občanov v boji s pandémiou prostredníctvom infolinky a vlastných aplikácií.

Oživil projekt ezdravie

Peter Blaškovitš viedol NCZI od apríla 2016. Oživil projekt ezdravie a do prevádzky ho uviedol v januári 2018.

„Najúspešnejšou funkcionalitou elektronického zdravotníctva sú erecepty. V čase príchodu pandémie koronavírusu COVID-19 na Slovensko boli veľkým prínosom, keďže pomohli pri ochrane pacientov pred infekčným ochorením, nakoľko ich lekári mohli predpisovať pacientom bez toho, aby museli navštíviiť ambulancie. Celkovo ich od spustenia ezdravia bolo predpísaných už vyše 130 miliónov,“ spresňuje NCZI.

Dnes je do ezdravia zapojených približne 80 % poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a systém získal hlavnú cenu na kongrese ITAPA 2019 za Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti Slovenska.

„Elektronizácia zdravotníctva je rozbehnutá a verím, že bude napredovať, rásť a budú pribúdať jej ďalšie funkcionality, tak ako sme ich naplánovali. Želám tomuto projektu, aby bol naďalej prospešný pre celú našu spoločnosť,“ komentoval odchádzajúci šéf NCZI.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Blaškovitš
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií