Rusko hlási tretí deň po sebe rekordný počet úmrtí na koronavírus, úrady zamietajú lockdown

Koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Ruské úrady už tretí deň v rade hlásia rekordný denný prírastok úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 od začiatku pandémie. Vládna pracovná skupina pre koronavírus vo štvrtok oznámila, že zaevidovala 524 úmrtí. Deň predtým to pritom bolo 507 a v utorok 491. V Rusku už podľa oficiálnych dát v dôsledku nákazy koronavírusom zomrelo 38 062 ľudí.

Rusko na jeseň zasiahlo rýchle šírenie vírusu, pričom počty potvrdených prípadov nákazy a súvisiacich úmrtí takmer každý deň dosahujú rekordné čísla a značne presahujú počty z jari. Vo štvrtok úrady potvrdili 25 487 nových infekcií, čo je tiež rekordné číslo.

Viac o téme: Koronavírus

Úrady aj napriek vývoju pandemickej situácie zamietajú možnosť druhého celonárodného lockdownu alebo rozsiahleho uzavretia prevádzok a nechávajú miestne správy, aby zavádzali vlastné opatrenia. Väčšinou je to povinné nosenie rúšok, obmedzenie otváracích hodín barov a reštaurácií, samoizolácia starších ľudí, zákaz verejných podujatí a práca zamestnancov z domu.

Vo štvrtok moskovský starosta Sergej Sobjanin rozšíril opatrenia, pričom zaviedol samoizoláciu starších obyvateľov a zamestnávateľom nariadil, aby z domu nechali do 15. januára pracovať 30 % svojich zamestnancov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom