Šačianske dni ošetrovateľstva privítali 350 sestier z celého kraja

Šačianske ošetrovateľské dni
Foto: AGELSK

Viac ako 350 sestier z Košického kraja sa stretlo na XIII. ročníku vzdelávacieho podujatia Šačianske dni ošetrovateľstva. Zorganizovala ho Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III.

Podujatie sa každoročne koná na pôde nemocnice v Šaci. Určené je všetkým sestrám, ktoré majú záujem rozširovať si vedomosti v oblasti ošetrovateľskej starostlivosti.

Desať prednášok bolo rozdelených do dvoch blokov a zazneli aktuálne témy ako moderná starostlivosť o novorodenca či s tým spojená prenatálna psychológia a psychofyzická príprava matky na pôrod, mýty a fakty o karcinóme prsníka či skúsenosti v oblasti ošetrovateľskej starostlivosti s HIV pozitívnym pacientom, pri ktorej je nutná kooperácia s nemocničným hygienikom.

Podujatie vyrástlo z internej vzdelávacej aktivity

História Šačianskeho dňa ošetrovateľstva siaha do roku 2007, kedy sa konal úplne prvý ročník. Určený bol len interným zamestnancom nemocnice.

Som rád, že napriek zmenám, ktorými naša nemocnica od toho času prešla, podarilo sa nám zachovať tradíciu Šačianskeho dňa ošetrovateľstva a môžem tu privítať také široké publikum aj dnes,“ povedal riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

Ako dodal, vzťah medzi lekárom a sestrou je ako manželstvo. „Lekár je hlavou, sestra krkom, ktorý ňou hýbe. Pretože liečba lekára bez následnej ošetrovateľskej starostlivosti sestier by nebola kompletná a úspešná. Tento vzťah musí byť v symbióze, vtedy pacient odchádza domov z nemocnice spokojný,“ uviedol Slávik.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Slávik
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Košice - Šaca