Slovensko má podľa Naďa pripravenú ďalšiu dodávku Sputnika, Rusi vyzvali na prevzatie vakcín

COVID 19: Prvé vakcíny Sputnik V na Slovensku
Ruské vakcíny Sputnik V na prevenciu ochorenia COVID-19. Foto: Ilustračné, SITA/Marek Lukáč

Slovensko bolo Ruskom vyzvané, aby prevzalo ďalšie očkovacie vakcíny Sputnik V proti ochoreniu COVID-19. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Ruská strana má podľa jeho slov pre Slovensko ďalšiu zásielku vakcín už pripravenú.

K ich prevzatiu však zatiaľ štát pre aktuálnu situáciu súvisiacu s hodnotením vakcíny zo strany Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) zatiaľ nepristúpil.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Naď uviedol, že Ministerstvo obrany SR (MO SR) určite nebude prvou voľbou pri prípadnom transporte vakcín Sputnik V. Podotkol, že ani pri prvom dovoze pôvodne nemalo zabezpečovať prepravu MO SR.

My sme už prvýkrát zabezpečovali prevoz ako posledná možnosť, po tom, čo ministerstvu zdravotníctva oznámila letka ministerstva vnútra, že ich technicky nedokáže previezť,“ priblížil Naď s tým, že keďže to potrebovali v istom stanovenom termíne urobiť, tak tam poslali lietadlá ministerstva obrany. „Určite nebudeme prvou voľbou, ani vtedy sme neboli a verím že iná voľba zvíťazí,“ dodal minister obrany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Naď
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRŠÚKL Štátny ústav pre kontrolu liečiv