Slovensko nakúpilo viac ako štyri milióny nových dávok vakcín proti COVID-19 (video)

VLÁDA: Rokovanie 70. schôdze
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Foto: SITA/Úrad vlády SR.
  • aktualizované 20. januára 17:55

Slovensko v pondelok nakúpilo viac ako štyri milióny nových dávok vakcín. Na tlačovej konferencii to uviedol premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Viac o téme: Koronavírus

Slovensko tak má podľa premiéra zakontrahovaných dostatok vakcín pre 85 percent dospelej populácie. Nové dávky Slovensko kúpilo od konzorcia Pfizer/BioNTech a firmy Moderna.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) uviedol, že dôchodcom nad 85 rokov by s registráciou na očkovanie mali pomôcť ostatní. Vyzval občanov, aby pomohli s online registráciou svojich blízkych v uvedenom veku na termín očkovania.

Podľa šéfa rezortu zdravotníctva sa môže stať, že pre nedostatok registrácií nebudú naplno využité kapacity v očkovacích centrách. Ľudia by si preto podľa Krajčího mali na stránke korona.gov.sk pozrieť, v ktorých očkovacích centrách sú voľné kapacity a zaregistrovať tam svojich blízkych vo veku nad 85 rokov.

Na stránke sú uvedené aj presné termíny, kedy a kde je možné sa na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prihlásiť. Krajčí dodal, že aktuálne sú voľné očkovacie kapacity najmä na východe Slovenska.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vakcína od firmy AstraZeneca by mala byť k dispozícii v priebehu februára. Minister zdravotníctva Krajčí o tom informoval na stredajšej tlačovej konferencii. Minister predpokladá, že táto vakcína bude v Európskej únii schválená s nižšou účinnosťou.

„Pokiaľ sa to naozaj stane, potom vo februári budeme mať k dispozícii pravdepodobne aj túto vakcínu,“ uviedol Krajčí. Slovensko má zazmluvnených 3,6 milióna dávok tejto vakcíny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMarek Krajčí
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR