Spoločnosť Pilulka.sk vlani získala veľa nových zákazníkov, jej tržby vzrástli o takmer 60 percent

Eshop, lieky, tabletky
Výnosy spoločnosti Pilulka.sk vlani vzrástli o takmer 60 % na viac ako 15,5 mil. eur. Foto: ilustračné, Gettyimages

Celkové výnosy spoločnosti Pilulka.sk vlani medziročne vzrástli o takmer 60 % na viac ako 15,5 mil. eur. O 43 % vzrástol aj počet zákazníkov a počet vybavených objednávok dosiahol v roku 2020 takmer 400-tisíc, čo predstavuje nárast takmer o polovicu.

Na prudký nárast objednávok reagoval slovenský e-shop v oblasti zdravia a výživy Pilulka aj zvýšením počtu zamestnancov o 30 %. Spoločnosť zaznamenala medziročný nárast vybavených objednávok a tržieb aj napriek poklesu podielu liekov na celkových tržbách.

Ako ďalej Pilulka.sk informovala, v tomto roku plánuje investíciu vo výške 800-tisíc eur do modernizácie, automatizácie a rozšírenia skladových priestorov.

„Vďaka plánovanej investícii budeme vedieť strojnásobiť kapacitu našich skladových priestorov. Budeme vedieť spoľahlivo pokryť silno rastúci dopyt a súčasne zabezpečíme rýchlejšie a efektívnejšie dodanie objednávok zákazníkom,“ priblížil riaditeľ Pilulka.sk Ľuboš Baran.

Skupina Pilulka pôsobí na českom, slovenskom a rumunskom trhu od roku 2013. V súčasnosti prevádzkuje viac ako 150 Pilulka lekární, spoločne s internetovými lekárňami Pilulka.cz, Pilulka.sk, Pilulka24.sk a Pilulka.ro a zamestnáva viac ako 400 ľudí s prevažne zdravotníckym vzdelaním.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš Baran
Firmy a inštitúcie Pilulka.sk