Stará Ľubovňa zaznamenala mierny nárast pozitívnych prípadov, Ľubovnianska nemocnica očakáva štvrtú vlnu pandémie

Nemocnica, koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP

V okrese Stará Ľubovňa evidujú za uplynulý týždeň mierny nárast pozitívnych na nový koronavírus v porovnaní s koncom decembra.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Kým v prvom týždni toho roka ich bolo 208, v závere minulého evidovali 160 takýchto prípadov. Pre agentúru SITA to potvrdila regionálna hygienička Mária Mancalová, podľa ktorej mierny nárast očakávajú v regióne aj v ďalších dňoch.

Infikované sú aj deti

Spomedzi pozitívnych predstavujú takmer 19 percent deti do osemnásť rokov veku. Žiaden potvrdený prípad však Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Starej Ľubovni neeviduje v zariadeniach sociálnych služieb na území okresu, a to ani u klientov, ani zamestnancov.

Najviac potvrdených prípadov bolo v Starej Ľubovni, nasledovali obce Nová Ľubovňa, Jakubany, ale aj Čirč či Veľký Lipník a ďalšie.

Očakávajú štvrtú vlnu pandémie

„Zaočkovanosť okresu Stará Ľubovňa u ľudí nad 50 rokov veku za týždeň mierne narástla zo 63 percent na 63,5 percenta. Na rovnakej úrovni zostala zaočkovanosť jednou dávkou, ktorá je 42-percentná, ako aj plná zaočkovanosť, ktorá je na úrovni 39 percent,“ doplnila Mancalová.

Počas sviatkov v Ľubovnianskej nemocnici klesali počty hospitalizovaných s ochorením COVID-19. Výrazne sa nezvýšili ani v úvode januára. Aktuálne tam podľa riaditeľa nemocnice Petra Bizovského leží na COVID oddeleniach 11 ľudí, z nich jeden potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Medzi hospitalizovanými s koronavírusom je aj dieťa. Ako ďalej uviedol pre SITA, v nemocnici už očakávajú štvrtú vlnu pandémie.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Mária mancalováPeter Bizovský
    Firmy a inštitúcie Ľubovnianska nemocnicaRÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctva