Štátneho tajomníka rezortu zdravotníctva Száza odvolali, náhradníčka preberie funkciu už vo štvrtok

MZ SR: Informovalo, prečo je dôležité očkovať deti
Štátny tajomník MZ SR Kamil Száz počas tlačovej besedy Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR o tom, prečo je dôležité očkovať proti ochoreniu COVID-19 aj deti. Bratislava, 8. júl 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 26. januára 2022, 14:14

Kamil Száz bol odvolaný z funkcie štátneho tajomníka rezortu zdravotníctva. Vyplýva to z návrhu, ktorý na stredajšom zasadnutí schválila vláda.

Do funkcie novej štátnej tajomníčky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky bola vymenovaná Lenka Dunajová Družkovská. Návrh na odvolanie predložil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, pričom ako uviedol na tlačovej konferencii po rokovaní vlády, stalo sa tak na vlastnú žiadosť Kamila Száza.

Dunajovská Družkovská nastúpi do funkcie vo štvrtok 27. januára, pričom doteraz pôsobila ako námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť vo Fakultnej nemocnici Trenčín.

V minulosti pracovala aj v rámci Univerzitnej nemocnice Bratislava, v súkromnej stomatologickej ambulancii, vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline a v súkromnej stomatochirurgickej ambulancii v Martine.

Od roku 2019 v rámci Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek pôsobí v odbornej sekcii sestier pracujúcich v anesteziológii a intenzívnej starostlivosti.

Od roku 2020 je tiež súčasťou pracovnej skupiny pre študijné odbory regulované ministerstvom zdravotníctva pri Rade pre vnútorné hodnotenie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamil SzázLenka Dunajová DružkovskáVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRSlovenská komora sestier a pôrodných asistentiekVláda SR