Stratifikáciu najprv schváli vláda, potom bude Kalavská rokovať so stranami

nemocnica, pacientka
Foto: ilustračné, Getty Images

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská chce so všetkými politickými stranami rokovať o stratifikácii po tom, čo ju odobrí vláda vo forme ústavného zákona.

Keď sa tento zákon schváli na vláde, potom, aby sme videli finálne znenie schválené vládou, budem rokovať so všetkými politickými stranami,” povedala ministerka.

Ako ďalej informovala, pripomienkovanie návrhu ústavného zákona, ktorý má riešiť reformu slovenských nemocníc, sa už skončilo. “Teraz sa vyhodnocujú pripomienky,“ doplnila.

Po ich vyhodnotení chce zvolať stretnutie s odbornou verejnosťou. Ministerka plánuje predložiť návrh ústavného zákona na zasadnutie kabinetu 21. augusta.

Počet lôžok nemá čo robiť v ústavnom zákone

Šéfka rezortu vysvetlila, že do ústavného zákona nechce dať špecifikácie, ktoré nemajú čo robiť v ústavnom zákone, napríklad počet lôžok. Stratifikáciu, ktorú ministerstvo nazýva aj Zdravá zmena, má riešiť ústavný zákon, bežný zákon, ale aj podzákonné predpisy a normy, vyhlášky, ktoré majú obsahovať viac detailov.

“Keď si zavolám politické subjekty, aby som sa uchádzala o priazeň, aby hlasovali za stratifikáciu, už by som chcela mať pripravené všetky aj vykonávacie predpisy,” povedala.

Pripustila však, ze vtedy ešte nemusia byť ukončené všetky pripomienkové konania. “Vyhlášky sa v súčasnosti kreujú, predpokladám, že ich dáme do medzirezortného pripomienkového konania po prázdninách,” dodala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Kalavská