Tender na záchranky sa právne nedá zrušiť, ministerka Kalavská už pracuje na novele zákona

Sanitka
Foto: ilustračné, SITA/Marek Mrviš

Súťaž na záchranky sa nedá právne zrušiť, informovala o tom ministerka zdravotníctva po utorkovom zasadnutí Výboru NR SR pre zdravotníctvo. „Keby to bolo možné, veľmi rada ju zruším,“ povedala Andrea Kalavská.

Skupina právnikov rozoberá možnosti

Ako uviedla, na ministerstve zdravotníctva majú skupinu právnikov, ktorí rozoberajú možnosti, ako by vedel rezort čo najlepšie a najefektívnejšie zasiahnuť.

„Aby sa skutočne nestávalo, že niekto nám tu vyhrá súťaž a sú indície, že nevieme, či dokáže zabezpečiť danú starostlivosť,“ povedala Kalavská.

„Aj bez toho, aby zdravotnícky výbor odo mňa niečo požadoval, mali sme za povinnosť urobiť maximum pre to, aby záchrannú zdravotnú službu poskytoval ten, kto ju vie poskytovať,“ povedala šéfka rezortu.

Kompetencia na kontrolu

Ako uviedla, na ministerstve pracujú na novele zákona, ktorý plánuje Kalavská predložiť na budúcom zdravotníckom výbore. Rezort chce touto novelou dosiahnuť kompetenciu na kontrolu.

Ministerka zdravotníctva má za úlohu podniknúť všetky možné kroky na to, aby sa tender na ambulancie záchrannej zdravotnej služby zrušil. Výbor NR SR pre zdravotníctvo ju k tomu oficiálne vyzval na zasadnutí minulý týždeň.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Kalavská
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR