Trnavský kraj podal v tomto roku viac ako 350-tisíc dávok vakcíny, očkovali všeobecní lekári aj nemocnice

Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja počas tohto roku podali spolu 356-tisíc dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19. Očkovali však aj nemocnice, polikliniky a viaceré ambulancie všeobecných lekárov. V Trnavskom kraji je v súčastnosti zaočkovaných viac ako 55 percent obyvateľov, v prípade obyvateľov starších ako 50 rokov to je až 72 percent.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Župa s očkovaním podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča začala 20. februára vo svojom prvom veľkokapacitnom očkovacom centre v Strednej zdravotníckej škole v Trnave. V marci otvorila ďalšie dve centrá, a to v Dunajskej Strede a Skalici. Počas mája pribudli možnosti očkovania vďaka otvoreniu ďalších veľkokapacitných centier na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch a v Mestskej športovej hale v Trnave.

Očkovalo sa všetkými dostupnými vakcínami AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna, Janssen i Sputnik V. Očkovanie treťou dávkou vakcíny spustil kraj v októbri.

„Od februára sme postupne otvorili päť veľkokapacitných očkovacích centier a vakcíny sme podávali aj prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby. Takto sme navštívili aj 220 z 251 obcí a miest v našom kraji. Dokopy sme v roku 2021 podali vyše 356-tisíc dávok vakcín,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v Trnavskom kraji bude podľa neho pokračovať aj v novom roku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Viskupič
Firmy a inštitúcie AstraZenecaModernaPfizerSputnik VTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)Vaccine Janssen