V Česku prelomili rekord v počte infikovaných, ku koncu týždňa môžu dosiahnuť denné prírastky až 50-tisíc nakazených

Female patient wearing mask over mouth is having sample taken from nose for a pcr test for Covid 19.
Dobrou správou je, že v nemocniciach klesá počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19. Foto: ilustračné, Gettyimages.com

České laboratóriá v utorok odhalili rekordný počet ľudí nakazených koronavírusom. Pribudlo 28 469 prípadov, čo je najviac od začiatku pandémie. V porovnaní s predošlým utorkom počet nakazených stúpol o 16 098. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Odborníci predpokladajú, že denné prírastky sa budú naďalej zvyšovať. „Na konci týždňa to bude určite viac ako 50-tisíc denne. Svoj vrchol terajšia vlna dosiahne niekedy o desať dní od utorka,“ povedal imunológ Václav Hořejší.

V Česku však klesá počet hospitalizovaných s nákazou koronavírusom. Aktuálne leží v nemocniciach 1 635 infikovaných pacientov. Z nich je 252 vo vážnom stave.

Rýchlo sa v ČR zvyšuje aj incidenčné číslo. Za posledných sedem dní pripadá na 100-tisíc obyvateľov 950 nakazených. Najhoršia je situácia v okrese Praha-západ (1 887,91 na 100-tisíc), Praha-východ (1 774,12) a Praha (1 671,8). Variant koronavírusu omikron tvorí v Českej republike 80 percent nových prípadov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom