V Leviciach slúži pacientom nová neurologická ambulancia

Neurologická ambulancia Nemocnica Levice
Foto: AGEL SK

Nová neurologická ambulancia je k dispozícii pacientom zo širokého okolia v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL SK.Informovala o tom hovorkyňa Agelu Martina Pavlíková.

Vytvorenie ambulancie pre trvalú špecializovanú zdravotnú starostlivosť si vyžiadal narastajúci počet ľudí s diagnózami spadajúcimi do odboru neurológie v regióne

Dôvodom bol však aj dopyt pacientov, aby mali svojho odborného lekára bližšie než v krajskom meste.

Starajú sa aj o chronické ochorenia

Neurologická ambulancia v Nemocnici Levice doteraz existovala hlavne ako príjmová ambulancia a ambulancia pre urgentné stavy.

Teraz sa však venuje i starostlivosti pre chronické neurologické ochorenia a dispenzáru pacientov. Ambulancia sa špecializuje na diagnostiku a liečbu epilepsie a iných záchvatových ochorení, závratov/vertiga či bolestí hlavy.

Poskytuje aj trvalú starostlivosť pacientom s inými neurologickými diagnózami, ako sú Parkinsonova choroba, cerebrovaskulárne ochorenia, polyneuropatia, chronická bolesť, neurasténia a iné.

Pacient na vyšetrenie potrebuje výmenný lístok od obvodného lekára alebo iného špecialistu. Nato sa môže telefonicky objednať na konkrétny termín.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Levice