Vlastnícka štruktúra Falcku sa mení, materská spoločnosť chce získať 100 % kontrolu

Sanitka falck
ilustračné foto Foto: SITA/Marián Angelovič

Vlastnícka štruktúra spoločnosti Falck Emergency sa mení. „Dánska materská spoločnosť zmenila stratégiu. Jednou z hlavných zmien bolo rozhodnutie získať 100 % kontrolu nad všetkými spoločnosťami, ktoré vo svete prevádzkuje,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.

Ako potvrdila hovorkyňa v pondelok medializované informácie, zo spoločnosti odchádza firma KPR Health Invest, ktorá v nej vlastnila 49,11 percenta akcií. Načiniaková zatiaľ nevedela uviesť bližšie údaje o transakcii.

„Zmena má zabezpečiť rýchlejšie a efektívnejšie rozhodovacie procesy či výmenu informácií a skúseností, predovšetkým však efektívnejší prenos a implementáciu skupinového know-how a osvedčených postupov v rámci celej našej nadnárodnej skupiny,“ informovala hovorkyňa.

O Falcku

Spoločnosť Falck je pôvodom dánska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1906. V súčasnosti je Falck najväčším prevádzkovateľom záchranných zdravotných a asistenčných služieb na svete.

Na Slovensku skupina pôsobí od roku 2005. Je najväčším poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby (ZZS) na Slovensku. Prevádzkuje 107 staníc ZZS a zabezpečuje pre občanov SR neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Súčasne prevádzkuje aj Dopravnú zdravotnú službu (DZS). Okrem toho ponúka služby zdravotnej asistencie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FalckFalck Záchranná