Zamestnanci Nemocnice Poprad vyšli do ulíc napriek odchodu Hanušína z postu riaditeľa

Nemocnica poprad nove vedenie maps.jpg
Reprofoto: Google maps
  • aktualizované 22. septembra, 19:21

Pochod zamestnancov popradskej nemocnice sa napriek odchodu Antona Hanušína z postu riaditeľa uskutočnil. „Je to pochod vďaky a podpory všetkým, ktorí sa na týchto udalostiach podieľali,“ vysvetlila lekárka z oddelenia chirurgie popradskej nemocnice Denisa Janovská s tým, že zamestnanci popradskej nemocnice chcú takto podporiť všetkých kolegov na celom Slovensku, ktorí majú možno podobné problémy.

Krajčí prijal demisiu Hanušína

Slovenská lekárska komora, ktorá bola osobne zaangažovaná do riešenia situácie v popradskej nemocnici, s potešením prijala správy o tom, že veci sa konečne pohli dopredu. Informáciu potvrdila manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská. Lekárska komora pozitívne hodnotí fakt, že minister zdravotníctva Marek Krajčí správne vyhodnotil celú situáciu a prijal demisiu riaditeľa Hanušína.

Jeho pôsobenie vo funkcii riaditeľa sme vnímali ako vážne manažérske zlyhanie, ktorého výsledkom bol rozvrat fungovania celej popradskej nemocnice. Vzhľadom na uvedené je absolútne prirodzené, že v rámci sebareflexie očakávame od pána Hanušína, že odstúpi zo všetkých riadiacich a verejných funkcií na ministerstve zdravotníctva,“ uviedol prezident SLK Marián Kollár s tým, že je to signál aj pre ostatné nemocnice, aby si ich vedenia nemohli robiť, čo chcú, ale iba to, čo je dobré pre pacientov.

Slovenská lekárska komora deklarovala, že je pripravená participovať na ďalšej stabilizácii v nemocnici. „Máme eminentný záujem na tom, aby zdravotná starostlivosť v popradskej nemocnici bola i naďalej poskytovaná na najvyššej odbornej úrovni,“ dodal lekárska komora v stanovisku.

Štyria primári odstúpili

Anton Hanušín viedol nemocnicu tri mesiace a pristúpil k viacerým zmenám. Lekári, sestričky a technický personál vyjadrili presvedčenie, že tieto zmeny vedú k znefunkčneniu dovtedy dobre fungujúcej nemocnice. Na vzniknutú situáciu zareagovali štyria primári svojím odchodom.

Nespokojní zamestnanci spísali petíciu, v ktorej žiadali odchod riaditeľa nemocnice. Zároveň žiadali aj jeho odchod z postu predsedu asociácie nemocníc, aby nemal možnosť zasahovať do práce krízovej komisie. V prípade naplnenia požiadaviek boli pripravení podať hromadné výpovede.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton HanušínMarek KrajčíMarian KollárNancy Závodská
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNemocnica Poprad