Žilina hlási zhoršujúcu sa epidemickú situáciu, ruší niektoré jesenné podujatia

Žilina

Pre zhoršujúcu sa epidemickú situáciu rozhodla žilinská radnica o zrušení viacerých kultúrnych a športových podujatí naplánovaných na druhú polovicu septembra.

Viac o téme: Koronavírus

Dôvodom prijatých opatrení samosprávy je podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka skutočnosť, že pri súčasnom nastavení preventívnych opatrení v jednotlivých fázach COVID automatu nie sú schopní zabezpečiť ich stopercentné dodržiavanie.

Od 13. septembra je okres Žilina v COVID automate zaradený v oranžovej fáze. „Zhoršenie postavenia okresu v COVID automate spôsobili tiež nové pravidlá, podľa ktorých môžu byť susedné okresy len o jeden stupeň v lepšej fáze oproti susediacemu rizikovejšiemu okresu. Od aktuálneho týždňa je okres Bytča preradený do 1. stupňa ohrozenia, ktorý v COVID automate signalizuje červená farba. Regionálni hygienici navyše avizujú, že pri zachovaní súčasného epidemického trendu sa dá v budúcom týždni očakávať preradenie okresu Žilina do červenej fázy,“ uviedol Miškovčík.

Zrušené budú plánované akcie ako Deň zdravia, Festival seniorov či Kapustný deň. „Do poslednej chvíle sme čakali, ako sa bude vyvíjať epidemická situácia v okrese a v meste, aby sme vedeli prijať zodpovedné rozhodnutie. Som prvý, ktorý si želá, aby snaha organizátorov nevyšla nazmar a veľmi si želám, aby sme mohli podujatia organizovať. Avšak pri platných preventívnych opatreniach a podmienkach, ktoré z nich vyplývajú, nemôžeme množstvo z našich podujatí zodpovedne zorganizovať,“ skonštatoval primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter FiabáneVladimír Miškovčík
Firmy a inštitúcie mestský úrad v Žiline