Nemocnica v Žiline sprísnila pravidlá pre pacientov, pri plánovanej hospitalizácii vyžaduje PCR test

Koronavírus, test
Foto: ilustačné, Jens Buettner/dpa via AP.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline od pondelka vyžadujú od pacientov prichádzajúcich na plánované hospitalizácie negatívny RT-PCR test nie starší ako 72 hodín.

Viac o téme: Koronavírus

Nemocnica sprísnila pravidlá príjmu pacientov na plánovanú hospitalizáciu na základe usmernenia ministerstva zdravotníctva. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Podmienka sa netýka urgentných stavov

PCR testy v žilinskej nemocnici doteraz vyžadovali len pred nástupom na operačné výkony.

„Aktuálne usmernenie rozširuje podmienku tohto typu testovania pre pacientov prijímaných na všetky plánované hospitalizácie, teda i bez chirurgického zákroku. Pri akútnych príjmoch vrátane pôrodov nie je možné takéto testovanie vopred naplánovať a zabezpečiť, podmienka sa preto netýka neodkladných urgentných stavov,“ upozornila Záteková s dodatkom, že pre deti do troch rokov veku je realizovaný PCR test v prípade, ak spĺňa klinické alebo diagnostické kritériá.

Objednať sa treba vopred

Ako ďalej poznamenala Záteková, pacienti majú možnosť objednať sa na PCR vyšetrenie cez webstránku www.korona.gov.sk.

Po zadaní osobných údajov uvedie pacient informáciu, že ide na predoperačné vyšetrenie a po vložení dátumu nástupu do nemocnice mu portál automaticky vytvorí termín PCR testovania hradeného zdravotnou poisťovňou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom