Zo žilinského zariadenia pre seniorov hlásia pozitívnych klientov, sťažujú sa na bolesti kĺbov či hlavy

Senior, koronavirus
Otvorenie čakárne pre tínedžerov sprevádza nedorozumenie o "predbiehaní" seniorov. Foto: ilustračné, Getty images

V žilinskom zariadení pre seniorov Úsmev zaznamenali zvýšený výskyt ochorenia COVID-19. Ako informoval po rokovaní mestského krízového štábu hovorca mesta Vladimír Miškovčík, pozitívny výsledok testu malo 26 klientov a osem zamestnancov.

Podľa jeho slov majú klienti ľahký priebeh ochorenia. „Neboli zaznamenané vyššie telesné teploty či ťažkosti, ktoré by si vyžadovali hospitalizáciu. Seniori sa sťažujú len na bolesti kĺbov, hlavy či slabosť, vyskytli sa prípady nechutenstva a podobne,“ uviedol Miškovčík s tým, že v súčasnosti je situácia v zariadení stabilizovaná a postupuje sa v zmysle vypracovaného pandemického plánu.

Viac o téme: Koronavírus

Vedenie zariadenia jednotlivé kroky konzultuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Žiline. „O pozitívnych klientov, ktorí sú izolovaní od ostatných seniorov, sa stará vyčlenený odborný personál v päťdňových intervaloch. V stálej službe je 17-členný krízový tím, ktorý neopúšťa budovu. V zmysle zvýšených preventívnych opatrení seniorom merajú telesnú teplotu a sledujú zmeny zdravotného stavu, najmä respiračné problémy,“ doplnil žilinský hovorca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Miškovčík