Z Bosny a Hercegoviny priviezli telo slovenského vojaka, Gajdoš vyjadril rodine úprimnú sústrasť

Vládny špeciál, zosnulý vojak
Vládny špeciál priviezol z Bosny a Hercegoviny telo zosnulého slovenského vojaka majora Petra Pavlovského, ktorý v stredu zomrel v miestnej nemocnici po náhlom zhoršení zdravotného stavu. Major Pavlovský slúžil v ozbrojených silách celý svoj profesionálny život - 24 rokov. Bratislava, 16. február 2018. Foto: SITA/MO SR

BRATISLAVA 16. februára (WebNoviny.sk) – Vládny špeciál v piatok krátko po desiatej hodine priviezol z Bosny a Hercegoviny telo zosnulého slovenského vojaka majora Petra Pavlovského, ktorý v stredu zomrel v miestnej nemocnici po náhlom zhoršení zdravotného stavu.

„V prvom rade by som chcel vyjadriť úprimnú sústrasť najbližšej rodine zosnulého. Ako minister obrany si neviem predstaviť horšiu chvíľu ako je táto. Major Pavlovský slúžil v ozbrojených silách celý svoj profesionálny život – 24 rokov, bol to zodpovedný a svedomitý profesionál. Česť jeho pamiatke,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

“Strata nášho kolegu, priateľa, vojaka pri plnení úloh sa nás hlboko dotýka. Išlo o mladého človeka a jeho strata je pre nás citeľná a ešte viac pre jeho rodinu, priateľov a kolegov. Dovoľte mi, aby som im aj touto cestou vyjadril úprimnú sústrasť,” povedal náčelník Generálneho štábu OS SR Milan Maxim.

“Prišli sme o kolegu, ktorý bol veľmi zodpovedný a spoľahlivý a svoje úlohy plnil vždy naplno,” dodal veliteľ slovenského kontingentu Daniel Draganovský. Major Pavlovský slúžil ako profesionálny vojak v ozbrojených silách 24 rokov, naposledy na veliteľstve pozemných síl v pozícii vedúceho staršieho dôstojníka.

V operáciách medzinárodného krízového manažmentu pôsobil už v minulosti, konkrétne dvakrát v Afganistane v operácii ISAF aj Resolte Support. Následne bol v auguste 2017 vyslaný do operácie ALTHEA v Bosne a Hercegovine, kde mal plniť úlohy v rámci rotácie jeden rok.

Vzdať úctu zosnulému majorovi môžu kolegovia a verejnosť aj v priestoroch Siene slávy Ministerstva obrany Slovenskej republiky v Bratislave a Veliteľstva Pozemných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky v Trenčíne, kde boli zriadené kondolenčné miestnosti.

Vládny špeciál, zosnulý vojak
Vládny špeciál priviezol z Bosny a Hercegoviny telo zosnulého slovenského vojaka majora Petra Pavlovského, ktorý v stredu zomrel v miestnej nemocnici po náhlom zhoršení zdravotného stavu. Major Pavlovský slúžil v ozbrojených silách celý svoj profesionálny život – 24 rokov. Bratislava, 16. február 2018. Foto: SITA/MO SR
Vládny špeciál, zosnulý vojak
Na letisku v Sarajeve vzdali Petrovi Pavlovskému hold spolu ministrom obrany Petrom Gajdošom aj náčelník Generálneho štábu OS SR Milan Maxim a zástupca Strategického centra krízového manažmentu Ozbrojených síl Slovenskej republiky Jozef Svitka. Bratislava, 16. február 2018. Foto: SITA/MO SR

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan MaximPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR