Z kvarteta Slovákov bol najrýchlejší Bátory

Bátory

BRUKSVALLARNA 14. novembra (WEBNOVINY) – Z kvarteta Slovákov v takmer stočlennom štartovom poli na pretekoch v behu na lyžiach kategórie FIS na 15 km voľnou technikou vo švédskej Bruksvallarne bol najlepší Ivan Bátory, ktorý skončil dvadsiaty. Za víťazným Marcusom Hellnerom zo Švédska zaostal o takmer dve minúty. Len o 10,3 s pomalší ako Bátory bol ďalší slovenský reprezentant Martin Bajčičák na 23. mieste. Biatlonista Pavol Hurajt figuruje vo výsledkovej listine na 40. priečke, Peter Mlynár za ním zaostal o necelých deväť sekúnd a patrila mu 44. pozícia.

V pretekoch žien na 10 km suverénnym spôsobom triumfovala olympijská víťazka na tejto trati z Vancouveru Charlotte Kallová. Jediná Slovenka v štartovom poli Katarína Johansen skončila tridsiata deviata.