Ženu, ktorá sa vydávala za obeť teroristického útoku v Paríži, odsúdili na pol roka vo väzení

Le Carillon
Damien sa údajne chystala navštíviť bar Le Carillon, ktorý bol jedným z miest, kde útočníci zasiahli, ale nakoniec zmenila plány. Foto: archívne, SITA/AP

PARÍŽ 16. októbra (WebNoviny.sk) – Trestný súd vo Francúzsku poslal za mreže ženu, ktorá sa vydávala za jednu z obetí teroristických útokov v Paríži z novembra 2015 a vďaka tomu sa obohacovala.

Z fondov, ktoré vznikli na podporu obetí, si neoprávnene privlastnila až do 20-tisíc eur. Tridsaťtriročná Alexandra Damien si za podvod a krivú prísahu odsedí vo väzení šesť mesiacov.

Navštívila terapiu pre obete

Damien tiež podvodne využila možnosť navštevovať terapiu v hoteli v Normandii, ktorú financovala Francúzska asociácia obetí terorizmu.

Za toto konanie a iné trestné činy dostala 18-mesačný podmienečný trest, píše spravodajský portál BBC.

Podvod na sociálnych sieťach

Strelci a samovražední atentátnici zabili pri útokoch v Paríži 130 ľudí. K útokom sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát. Damien sa údajne chystala navštíviť bar Le Carillon, ktorý bol jedným z miest, kde útočníci zasiahli, ale nakoniec zmenila plány.

Neskôr na sociálnych médiách zverejnila fotografie jazvy, o ktorej tvrdila, že jej ju spôsobila puška jedného z útočníkov. Žena si tiež potom nechala vytetovať latinské motto mesta Paríž „Fluctuat nec mergitur“ (v preklade Zmieta sa, ale nepotopí sa).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát