Zostava Slovenska na Francúzsko so zmenami, Hudáček ide do iného útoku a v bránke nebude Čiliak

Patrik Rybár, MS v hokeji 2019
Brankár Patrik Rybár v drese slovenskej reprezentácie počas zápasu na MS v hokeji 2019. Foto: archívne, SITA/AP.

KOŠICE 17. mája (WebNoviny.sk) – Piatkový popoludňajší duel základnej A-skupiny Francúzsko – Slovensko na 83. hokejových majstrovstvách sveta v košickej Steel aréne povedie rusko-nemecká dvojica Roman Gofman, Gordon Schukies. Na čiarach im budú od 16.15 h pomáhať Švajčiar Roman Kaderli a Čech Miroslav Lhotský.

Proti Francúzom v bránke Rybár

Slováci nastúpia premiérovo na turnaji v bielych dresoch, Francúzi v kombinácii s modrým základom. V slovenskej bránke sa predstaví Patrik Rybár. V obrane sa predstavia Černák, Sekera, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry.

V porovnaní so stredajším duelom Slovákom proti Nemcom (2:3) urobil tréner Craig Ramsay menšie zmeny v zostave, keď centra Libora Hudáčka posunul do prvého útoku k Tomášovi Tatarovi s Richardom Pánikom. Druhý útok tvoria Studenič, Krištof a Nagy, v treťom na ľad vykorčuľujú Lantoši, Sukeľ a Daňo a vo štvrtom Liška, Buc a Lunter. Pozíciu trinásteho útočníka bude zastávať Tomáš Zigo.

Štart obrancu Jaroša je otázny

Otázny je štart obrancu Christiána Jaroša, ktorý v stredu proti Nemcom utrpel menšiu zdravotnú indispozíciu a vo štvrtok netrénoval na ľade.

Na piatkovom predpoludňajšom rozkorčuľovaní slovenskej hokejovej reprezentácie sa na ľade objavilo len kvarteto hráčov SR. Boli nimi brankári Denis Godla, Patrik Rybár a útočníci Dávid Bondra s Tomášom Zigom.

Slováci doteraz na turnaji odohrali štyri stretnutia a získali v nich tri body, po Francúzoch odohrajú ešte súboje proti Britom a Dánom.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Francúzska hokejová reprezentáciaSlovenská hokejová reprezentácia