Adam Ďurica zverejnil skladbu Predpoveď počasia

Adam Ďurica
Adam Ďurica sa z úspechu skladby Neľutujem teší. Foto: facebook.com/adam.durica

BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) – Slovenský hudobník Adam Ďurica zverejnil prostredníctvom portálu YouTube skladbu Predpoveď počasia. Nahrávka je ďalším singlom z nového albumu Mandolína, ktorý 27-ročný interpret vydal v júni

. „Je to veľmi špecifická vec so silnou náladou. Na albume si ju poslucháči hneď všimnú. Hudobne je to taká pohodovka. Obsahovo je vlastne o nás všetkých, pretože v nej opisujem nálady, pocity a stavy, ktoré každý z nás väčšinou dobre pozná. A tieto nálady sú prirovnávané k počasiu,“ predstavil Ďurica novinku.

O text piesne sa postaral Vlado Krausz, ktorý je autorom textov takmer všetkých skladieb na albume Mandolína. „Vznikla veľmi spontánne, keď som čítal voľné texty od Vlada. Hneď, ako som narazil na text o počasí, chytil som do rúk gitaru a hudba bola za päť minút na svete. Samozrejme, len taká tá prvotná, moja demo hudba. Všetko sa to udialo počas rannej kávy, keď som sa nikam neponáhľal,“ priblížil hudobník vznik skladby, na ktorej sa podieľal aj Peter „Ďuďo“ Dudák z Hexu.

„Ďuďo dostal svoj priestor, ktorý nám obom vyhovuje. Ja som mu poslal také jednoduché demo, ktoré som zložil na loopri, kde bola základná gitara, vyhrávka a rytmus. No a Ďuďo, tak ako aj v predošlých piesňach, sa postaral o ten moderný sound. Myslím, že sa to páči aj ľuďom, keď to máme takto rozdelené,“ uviedol Ďurica.

Hudobník nový album vrátane singla Predpoveď počasia predstaví počas jesenného turné, ktoré odštartuje 17. októbra v Prievidzi. Následne navštívi Košice, Liptovský Mikuláš, Zvolen, Žilinu, Trenčín, Poprad, Humenné, Nové Zámky a Bratislavu. Vstupenky na jednotlivé koncerty sú už v predaji v sieti predpredaj.sk.

Adam Ďurica pochádza z Hlohovca. Do povedomia verejnosti sa dostal v roku 2004 vďaka účasti v speváckej šou Slovensko hľadá SuperStar. Stihol už koncertovať s interpretmi ako Zuzana Smatanová, IMT Smile, Desmod či Komajota. Na konte má nahrávky Cukor a Soľ (2006), Dávno zomrel Rock ‘n’ Roll (2011) a spomínanú Mandolínu (2015).

Termíny koncertov Mandolína Tour 2015 Adama Ďuricu:

17. októbra – Prievidza, Dom Kultúry

22. októbra – Košice, GES Club

23. októbra – Liptovský Mikuláš, Dom kultúry

24. októbra – Zvolen, Dom kultúry Podborová

30. októbra – Žilina, Dom Odborov

31. októbra – Trenčín, Piano Club

6. novembra – Poprad, Dom kultúry

7. novembra – Humenné, Divadelná sála Domu kultúry

13. novembra – Nové Zámky, Dom kultúry

14. novembra – Bratislava, Ateliér Babylon

Informácie pochádzajú od Dominiky Dirgasovej z vydavateľstva Universal Music a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ĎuricaZuzana Smatanová