Arcade Fire zverejnili tracklist albumu Reflektor

Arcade Fire
Arcade Fire Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Kanadská rocková formácia Arcade Fire zverejnila zoznam skladieb očakávaného albumu s názvom Reflektor, ktorý plánujú vydať 28. októbra. Novinka vyjde ako dvojCD a bude obsahovať 13 piesní.

Na albume sa podieľal napríklad aj James Murphy z už neexistujúcej formácie LCD Soundsystem, ktorý nedávno pre denník Daily Star povedal, že album sa mu páči.

„Práca na albume nám ide skvele, bude to fantastická nahrávka,“ vyjadril sa vtedy. Formácia už zverejnila aj obal novinky znázorňujúci súsošie, ktorého autorom je Auguste Rodin.

Z pripravovanej štvrtej štúdiovky kapela už predstavila singel Reflektor, na ktorom spolupracoval aj legendárny britský hudobník a spevák David Bowie. Skupina tiež k singlu zverejnila aj videoklip.

Sedemčlenná skupina Arcade Fire na scéne debutovala nahrávkou Funeral (2004), ktorá zaznamenala veľmi pozitívny ohlas kritiky. Po Funeral nasledovala nahrávka Neon Bible (2007), s ktorou dobyli kanadský albumový rebríček a v americkom a britskom rebríčku sa dostali na dvojku. Najväčší komerčný úspech zaznamenali s treťou štúdiovkou The Suburbs (2010), s ktorou obsadili prvú priečku aj v americkom a britskom rebríčku. Arcade Fire s ňou na 53. ročníku udeľovania hudobných cien Grammy bodovali v najprestížnejšej kategórii Album roka.

Tracklist albumu Reflektor:

Volume I:

1. Reflektor

2. We Exist

3. Flashbulb Eyes

4. Here Comes the Night Time

5. Normal Person

6. You Already Know

7. Joan of Arc

Volume II:

1. Here Comes the Night Time II

2. Awful Sound (oh eurydice)

3. It’s Never Over (oh orpheus)

4. Porno

5. Afterlife

6. Supersymmetry

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Bowie