Blahová vyzýva SNS nech si stojí za svojimi slovami a zahlasuje za odvolanie Richtera

Natália Blahová
Poslankyňa NR SR za stranu SaS Natália Blahová. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Opozícia má vyzbierané hlasy na podanie návrhu na mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera (Smer-SD) aj bez podpisov vládnej Slovenskej národnej strany (SNS).

Opozícia nežiadala podpisy národniarov

Ako povedala pre agentúru SITA predsedníčka poslaneckého klubu za SaS Natália Blahová, v stredu alebo vo štvrtok podajú návrh v podateľni parlamentu a schôdzu by mal predseda parlamentu a SNS Andrej Danko zvolať do siedmich dní.

Ako Blahová uviedla, poslancov SNS o podpisy nežiadali. „Nech si poslanci SNS a pán Danko stoja za slovom a nielen slovami, ale aj činmi preukážu to, ako vážne ich máme brať. Ale dohadovať sa s nimi určite nebudeme,“ povedala s tým, že opozícia koná z vlastného presvedčenia, že Richter nemá na poste ministra čo robiť.

„Návrh na mimoriadnu schôdzu by sme podávali tak či tak aj bez toho, že by poslanci SNS vyjadrili nespokojnosť s ministrom Richterom. Minister Richter je ohrozením pre celú sociálnoprávnu ochranu detí, čiže ak SNS chce podporiť, nech náš návrh podporí a nech si stojí za svojimi slovami. Ale určite nebudeme s nimi o ničom vyjednávať,“ zdôraznila Blahová.

Danko údajne chce Richterovu hlavu

Podľa informácií agentúry SITA Danko prezentoval na piatkovej (25. augusta) Koaličnej rade názor, že SNS trvá na odstúpení ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.

Ak sám neodstúpi alebo ho premiér Robert Fico neodvolá, národniari sú pripravení podporiť návrh opozície, ktorá chce ministra odvolávať v parlamente. Fico na to na Koaličnej rade Dankovi povedal, že spojí návrh na odvolanie s hlasovaním o dôvere vlády.

Podľa informácií agentúry SITA, ktoré potvrdili viacerí predstavitelia koalície, Danko oznámil premiérovi, že jeho poslanci budú hlasovať za odvolanie Richtera, aj keď to bude spojené s hlasovaním o vláde. Zotrvanie Richtera bolo údajne dôvodom, prečo sa v piatok koaliční partneri nedokázali dohodnúť na podpise dodatku ku Koaličnej zmluve.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoJán RichterNatália BlahováRobert Fico
Firmy a inštitúcie Most-HídMPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRNR SR Národná rada Slovenskej republikySaS Sloboda a SolidaritaSMER-SDSNS Slovenská národná strana