Boj na troch frontoch je pre slovenského hráča najmä príjemným zážitkom, tvrdí kapitán Spartaka Godál

Boris Godál, Spartak Trnava, Európska liga UEFA
Boris Godál v drese FC Spartak Trnava. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni.

BRATISLAVA 7. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti majstrovskej Trnavy vo štvrtok odohrali sedemnásty majstrovský duel za sebou.

Dôvodom tohto maximálneho vyťaženia „andelov“ počas tejto jesene je fakt, že zverenci českého trénera Radoslava Látala aktuálne bojujú na troch frontoch – postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA, usilujú sa o čo najlepšie výsledky v najvyššej slovenskej dlhodobej súťaži i v domácom pohári Slovnaft Cupe 2018/2019.

„Niektoré naše mužstvá budú mať na konci tejto jesene za sebou iba dvadsať majstrovských stretnutí, my sme za dva a pol mesiaca odohrali už sedemnásť,“ zdôraznil tréner Radoslav Látal o pocitoch, ktoré v ňom prevládajú počas jesennej časti tohto súťažného ročníka.

Reprezentačná prestávka prišla veľmi vhod

„Je to veľmi náročné. Musíme sa koncentrovať na každý jeden zápas, ktorý ideme hrať, hoci náš káder je aj vinou zranení dosť úzky. Preto potrebujeme do mužstva postupne zabudovať nových hráčov, ktorí momentálne rozšírili náš káder. Reprezentačná prestávka nám prišla veľmi vhod, lebo momentálne máme viac zranených hráčov, ktorí potrebujú čas na uzdravenie sa,“ pokračoval 48-ročný bývalý 11-násobný československý reprezentant, ktorý stihol odohrať aj 47 medzištátnych stretnutí aj v českom drese.

Víťaz Pohára UEFA v sezóne 1996/1997 v drese nemeckého tímu Schalke 04 sa usiluje pripraviť svojich trnavských zverencov na náročnú európsku pohárovú konfrontáciu. „Vieme, že to nebudú ľahké zápasy, ale ideme sa pobiť o čo najlepšie výsledky,“ zdôraznil vicemajster Európy z roku 1996, ktorý má bohaté skúsenosti nie iba s českým a nemeckým ligovým futbalom.

Zápasy si budú užívať

Baník Ostrava priviedol v ročníku 2003/2004 ako kapitán k českému titulu , s bývalým MFK Košice v sezóne 2013/2014 zvíťazil v Slovenskom pohári. Pred príchodom do Trnavy pôsobil v poľskom klube Piast Gliwice, kam odišiel tesne pred krachom košického klubu MFK. V Gliwiciach trénoval v rokoch 2015 – 2017. V lete si sadol na uvoľnenú stoličku v FC Spartak Trnava a odvtedy vedie svojich zverencov pri spanilej jazde pohárovou Európou. Výsledkom ich snaženia je postup do skupinovej fázy EL UEFA.

„Minulý rok sme hrali iba dve súťaže. A tento rok hráme Európsku ligu UEFA, čo na Slovensku už dávno nebolo. Práve na skupinovú fázu Európskej ligy sa predovšetkým sústredí naša pozornosť, naša väčšia snaha,“ reagoval kapitán Trnavy Boris Godál na otázku agentúry SITA a pokračoval: „Sme radi, že sme už v skupinovej fáze, odkiaľ sa už nedá vypadnúť. Už nie sme pod žiadnym tlakom, tie zápasy si budeme užívať. Sme radi, že sme sa tam dostali.“

Nedokážu premeniť ani tie najsľubnejšie šance

Vodca úradujúceho majstra sa nevyhýbal ani otázke, prečo sa Trnave zatiaľ nedarí podľa jej predstáv vo Fortuna lige. „Čo sa týka ligy a Slovenského pohára, musíme v prvom rade dávať viac gólov, lebo zatiaľ ich dávame žalostne málo. Nedokážeme premeniť ani tie najsľubnejšie šance. Pri zakončení nám chýba pokoj. Ešte šťastie, že vo štvrtok v Slovenskom pohári proti Rači sme si schuti zastrieľali,“ otvorene priznal skúsený stopér Spartaka Trnava.

„Samozrejme, hrali sme proti slabšiemu súperovi. To treba pri všetkej úcte k hráčom súpera otvorene priznať. Dúfam, že nejaké akcie, ktoré nám v Rači priniesli úspech, dokážeme zrealizovať aj v najbližších ligových dueloch. V lige potrebujeme každý gól, aby nám pribúdali body v tabuľke. Pokiaľ ide o Slovenský pohár, chcem ísť tak ďaleko ako minulý rok. Minimálne do semifinále, ak nie ešte ďalej,“ prezradil Boris Godál trnavské ambície vo Fortuna lige i v Slovnaft Cupe.

„Všetkých nás potešilo, že vo štvrtkovom zápase v Rači sa nikto z nás nezranil. Lebo zranených a chorých hráčov máme momentálne už dosť veľa. Dobre sme si zabehali, dobre sme si zastrieľali, zažili sme také príjemné popoludnie,“ opísal skúsený 31-ročný trnavský obranca pocity, s ktorými po výsledku 9:0 odchádzal z ihriska aktuálneho lídra III. ligy skupina Bratislava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris GodálRadoslav Látal
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava