Chcete si zarobiť? V Indii sa to dá aj netradične

V Indii zabíjajú povodne, premiér hovorí o národnej katastrofe
Najhoršie povodne za posledných 60 rokov v indickom štáte Kašmír si vyžiadali už vyše 400 obetí. Voda zaliala domy, nemocnice a cesty vrátane hlavného mesta Šrínagar potom, čo sa rieka Jhelum vyliala z brehov. India, Kašmír, 7. septembra 2014. Foto: SITA/AP

AHMADÁBÁD 10. júna (WEBNOVINY) – Indické mesto Ahmadábád prišlo s kurióznym plánom – ľuďom bude platiť za používanie verejných toaliet. Mesto chce takto zabrániť znečisťovaniu ulíc.

V Indii zabíjajú povodne, premiér hovorí o národnej katastrofe
Najhoršie povodne za posledných 60 rokov v indickom štáte Kašmír si vyžiadali už vyše 400 obetí. Voda zaliala domy, nemocnice a cesty vrátane hlavného mesta Šrínagar potom, čo sa rieka Jhelum vyliala z brehov. India, Kašmír, 7. septembra 2014.

Podľa informácií denníka Telegraph každý, kto na vykonanie malej alebo veľkej potreby použije verejné toalety, nielenže nebude musieť za použitie hygienických priestorov siahnuť do peňaženky, mesto mu, naopak, daruje jednu rupiu (asi 14 centov). Mestský podnik oznámil, že tých, ktorých pristihnú pri vyprázdňovaní na ulici, zároveň čakajú prísne pokuty.

Indiu nedávno minister poľnohospodárstva nazval „najväčším verejným záchodom sveta“ – až tri pätiny ľudí sú v krajine nútení vykonávať potrebu vonku. Cieľom nezvyčajnej kampane je popularizácia vyše tristo verejných záchodov v Ahmadábáde. Do plánu je zahrnutých 67 verejných toaliet, z ktorých väčšina leží v blízkosti chudobných štvrtí, kde je riziko znečistenia najvyššie.

Podobný projekt už funguje aj v Káthmándú, kde sa stretol s veľkým úspechom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom