Choď preč, homofób, oslavovali nahé Ukrajinky pápežov odchod

Nahé Ukrajinky protestovali v katedrále
Osem feministiek sa v utorok vyzlieklo do pol pása v parížskej katedrále Notre Dame, aby takýmto protestným spôsobom oslávili rezignáciu pápeža Benedikta XVI. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 12. februára (WEBNOVINY) – Osem feministiek sa v utorok vyzlieklo do pol pása v parížskej katedrále Notre Dame, aby takýmto protestným spôsobom oslávili rezignáciu pápeža Benedikta XVI.

Členky hnutia Femen vstúpili do gotickej katedrály oblečené v dlhých kabátoch, ktoré však vo vnútri zhodili a rozozvučali tri zvony pri oltári.

Kričali pritom vety, ako napríklad „Pápeža už niet„, „Už žiadny homofób“ a „Pá-pá, Benedikt„. Z parížskej katedrály ich vyviedli ochrankári, ostali však ešte nejaký čas pred ňou, kde naďalej vykrikovali: „Veríme v gejov“ a „Choď preč, homofób„.

Ženská skupina Femen sa dostala do povedomia verejnosti od roku 2010 svojimi polonahými feministickými, prodemokratickými a antikorupčnými protestmi v Rusku, Ukrajine a Británii.

Protest v Notre Dame sa uskutočnil v deň, keď sa koná konečné hlasovanie francúzskeho parlamentu o uzákonení homosexuálnych manželstiev. Katolícka cirkev je v tejto otázke radikálne proti.

Obrazom: Polonahé aktivistky šokovali veriacich v katedrále

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benedikt XVI.
Firmy a inštitúcie Femen